Zdravie nemusí škrípať len vo vysokom veku

Zhrdzavený budíkS pribúdajúcimi sviečkami na torte si možno uvedomujeme aj to, že už nie sme v takej forme ako kedysi. Zdravie možno z času na čas pokuľháva, sme viac unavení, bez energie a možno aj bledí. Príčina nemusí byť len vek a prirodzene zhoršujúce sa funkcie orgánov, ale aj zamorenie tela toxínmi. Rôzne škodlivé látky z vonkajšieho prostredia sa môžu uchytiť na rôznych orgánoch. Najčastejšie v črevách, pečeni, obličkách a v pľúcach. Niektoré látky dokonca môžu kolovať v krvnom obehu ako takom. Očista tela tzv. detoxikácia by preto mala byť bežnou súčasťou každého a jedného z nás bez ohľadu na vek. Mladí, ale aj starí ľudia by si mali osvojiť očistu aspoň raz ročne.

Stačia na detoxikáciu tabletky?

Tabletky na detoxikáciu vám pomôžu urýchliť odchod škodlivín, no bez vašej väčšej asistencie sa samé od seba nevyplavia. Škodliviny sa vám v tele môžu usadiť potravou (bielym pečivom, konzumáciou príliš sladkého, slaného, mastného a vyprážaného), nezdravými nápojmi (bublinkové sladené vody), ale napr. aj fajčením, pitím alkoholu, dýchaním výparov z áut, tovární či varenia, čo už až tak nevnímame. Aby sa vám zdravie upravilo a aby ste efekt vašej snahy videli čím skôr, je potrebné si vyčleniť aspoň dva týždne, kedy budete prísne rešpektovať niektoré zásady. O aké ide?

Na základe vyššie uvedených zlých vplyvov, ktoré vám váš organizmus zamorujú, ste možno prišli na to, čo bude potrebné. Úspešná detoxikácia vyžaduje, aby ste obmedzili alebo úplne vylúčili konzumáciu sladkého, príliš slaného mastného a vyprážaného jedla a určite aj bieleho pečiva. Na škodu nie je ani vynechať mliečne výrobky. Namiesto toho pridajte viac ovocia, zeleniny, vitamínov, vody, celozrnné pečivo atď. Zdravie sa vám odvďačí aj keď sa rozhodnete prestať fajčiť či piť alkohol. Ovplyvníte tým nielen vašu zdravotnú situáciu, ale aj všetkých okolo viac.

Práve odvykanie od fajčenia býva najproblematickejšie, no pre detoxikáciu má veľmi veľký význam. Nižšie vám poradíme, ako na to. Detoxikáciou si nielen prečistíte organizmus a zlepšíte zdravie v mladšom a staršom veku. Zlepšíte si aj náladu, vašu vizuálnu stránku, čo sa kvality pokožky týka, môžete si znížiť vysoký tlak, schudnúť, ale dokonca sa aj zbaviť bolesti v chrbte a krížoch.

Ako prestať fajčiť kvôli detoxikácii?

Odvykanie od fajčenia je proces sám o sebe náročnejší ako detoxikácia. Ide o závislosť tela na nikotíne, ktoré pri jeho nedostatku vysiela rôzne signály totožné s abstinenčnými príznakmi, nervozitou, agresivitou, nespavosťou atď. Tie však zvyknú veľmi rýchlo pominúť, zväčša do niekoľkých dní. To, čo bráni tomu, aby ste prestali fajčiť, je väčšinou váš zvyk a myseľ, nakoľko na cigarety myslíte neustále. Existujú však podporné látky, pomocou ktorých nie je prestať fajčiť nemožné. Ide napr. o náplaste, kvapky, sirupy či tabletky. Náplasti do vášho tela vysielajú signály, ktoré uspokojujú tie bunky, ktoré túžia po prísune nikotínu. Pokiaľ sa fajčenia nezbavíte, detoxikačná očista tela nemusí mať taký výrazný účinok, aký by mala bez neho.

Pri očiste tela aj schudnete

Naskladané praclíkyNiektorí sa do očisty tela púšťajú ani nie preto, že im to zlepší zdravotný stav, výzor a kvalitu pokožky, ale preto, že sa dá pri nej pomerne rýchlo schudnúť. Dá sa povedať, že ide o istý druh diéty, pri ktorom vylúčite konzumáciu vyššie uvedených škodlivých jedál, nápojov či zlozvykov. To naštartuje váš metabolizmus a telo začne živiny čerpať z uložených tukových zásob. Samozrejme, nemožno príjem jedla vylúčiť úplne. Hlavne nie vody.  Už sme uviedli, že dôležité je prijímať zdravé živiny obsiahnuté v zelenine či ovocí, no na škodu nie sú ani vlákniny či celozrnné pečivo. Za dva týždne je možné pomocou detoxikácie schudnúť aj niekoľko kíl. Ak už ste túto očistu ukončili, no chceli by ste na úbytku hmotnosti pokračovať ďalej, môžu vám v tom dopomôcť aj tabletky na chudnutie. Opäť platí to, čo pri prípravku na detoxikáciu. Samé o sebe bez vašej pomoci tieto doplnky fungovať nebudú. Aj pre vaše zdravie bude viac prospešné, ak pridáte pohyb a zdravú stravu.

S úbytkom hmotnosti si znížite aj vysoký tlak

Ruka v ruke s chudnutím ide aj zníženie vysokého krvného tlaku. Pokiaľ máte nadváhu, tá zaťažuje nielen váš krvný obeh, ale aj kĺby a spôsobiť môže aj bolesť chrbta, hrude, krížov, krku či iných častí tela. Pre zdravie a vašu kondíciu nie je určite obezita dobrá. Vysoký tlak ovplyvňuje fungovanie viacerých častí tela, z ktorej najdôležitejšie je srdce. Určite ho nie je dobré podceňovať. O to viac, ak pretrváva. Našťastie, podporovať funkciu srdca a iných častí tela, ktoré táto diagnóza ovplyvňuje, môžete aj pomocou špeciálnych kvapiek či tabletiek na vysoký tlak. Rozhodne obmedzte konzumáciu mastných a vyprážaných jedál.

Odstránenie bolesti chrbta a krížov

Detoxikáciou môžete odstrániť dokonca aj tieto ťažkosti. Hlavne vtedy, ak majú súvis s usadenými toxínmi, vysokým tlakom, fajčením alebo nadváhou. Ak sú spôsobené napr. úrazom, takáto očista vám zrejme nepomôže. No odstrániť bolesť krížov a v niektorých prípadoch aj príčinu môžu iné liečivá, napr. gél, krém, masť, zábal, obklad na chrbát a kríže. Tie obsahujú účinné látky, ktoré na postihnuté miesto pôsobia oveľa rýchlejšie ako tabletky. Pri bolestiach je veľmi dôležité rešpektovať správne držanie tela. Ak to nezvládate, odporúčame vám si zaobstarať bandáž.

Aby bolo vaše zdravie plnohodnotné, aby ste sa cítili sviežo a krásne aj vo vyššom veku, je potrebné sa zbaviť škodlivín vo vašom tele. Jedným z najdôležitejších vecí je preto prestať fajčiť, schudnúť, ak máte nadváhu, či si viete upraviť aj vysoký tlak, ale napr. aj bolesť chrbta a krížov. Našťastie na rôzne zdravotné problémy existujú aj iné podporné možnosti liečby či už v podobe výživových doplnkov, tabletiek na predpis, kvapiek, sirupov atď. Stačí si len vybrať to najlepšie pre vás.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *